MENU
Українські імена на "Б".
Чоловічі імена

Бенедикт
Походить від латинського слова, що означає: благословенний.
Бенедикти дуже добрі, спокійні, хоча й захопливих хлопчиках, батькам з ними немає турбот. Розвиваються гармонійно, займаються спортом. У школі вчаться добре, учителі не мають до них претензій. Люблять тварин. Хотілося б виділити "зимових", які досягають більших висот, хоча вони не кар`єристи й у житті їм доводиться важкувато. Вони принципові й уперті. У дозрілих літах - розважливі, не роблять нічого поспіхом, спочатку всі обміркують. Користуються повагою друзів. Дуже обережні в справах й обов`язкові. Не люблять, коли спізнюються до них на зустріч, і самі також пунктуальні. Не гребують домашньої роботи, допомагають друзям. Виховуються, як правило, однією матір`ю. У вільний час можуть займатися конструюванням моделей пароплавів. Слід особливо зазначити їхня працьовитість. Серед Бенедиктов зустрічаються інженери, художники, скульптори, бухгалтери, водії, електрики, педагогіки, автомеханіки, учені; вони можуть стати письменниками, але це стосується тільки "осінніх". Женяться не завжди вдало, але стають гарними батьками.
Іменини: 12 січня, 21 березня, 16 квітня, 07 квітня, 07 липня, 12 січня, 16 липня, 13 листопада
Імена в історії:
Папа Римський Бенедикт
Па́па Ри́мський Бенеди́кт XVI
(лат. Benedictus PP. XVI, народився як Йозеф Алоїс Ратцінгер 16 квітня 1927 року в місті Марктл-на-Інні, Баварія, Німеччина) — 265-й і правлячий Папа Римський, голова Католицької церкви та суверен держави Ватикан.
Святий БЕНЕДИКТ
(480 - 550 р.)  - Народився святець Бенедикг приблизно 480 року в італійському містечкові Нурсії.Бернард
Запозичене; німецьке Brenhard; давньоверхньонімецьке bero, bern – відмідь і давньоверхньонімецьке hart – сильний.
Інші форми імені: БЕРНАРДИК, БЕНИК.
Імена в історії:

Джордж Бернард Шоу (англ. George Bernard Shaw) (26 липня 1856 — 2 листопада 1950) — англійський драматург і публіцист ірландського походження, родом з Дубліну, лауреат Нобелівської премії з літератури за 1925, помер в Ейот-Сент-Лоренс, Англія. 


Богдан

Слов'янське; калька з грецького імені Theodotos; від theodotos – даний богами.
Основні риси особистості - високоморальний, сприятливий, помтійно десь і щось шукає, має міцне здоров'я і сильну волю, а також глибоко сховані тваринні інстинкти. Богдан обертається серед простих людей, там, де йому приділяють увагу, і там, де його люблять. Він завжди викликає враження легкості, спонтанності, далеких від важких зусиль. Та насправді ніякої легкості не існує - він усе тримає в середині, що сильно його нервує. Однак у наслідок того, що швидкість реакції в Богдана за звичай уповільнена, поки він розбереться, "що, чому й коли", то за цей час він поступово заспокоїться. Богдан має добру пам'ять, вміє знайти вихід навіть з найважчих ситуацій. При цьому всі його дії відповідають правилам життєвої моралі. Можливо, Богдан не цілком ідеальний, як і ми, може збитися зі шляху, але він завжди зможе знайти вихід і вирішити всі свої проблеми.
Інші форми імені: БОГДАНКО, БОГДАНОНЬКО, БОГДАНОЧКО, БОГДАНЧИК, БОГДАНЦЬО, БОГДАНЬО, БОГДАСЬ, БОГДАСИК, БОДЬО; ДАНКО, ДАН, БОДИК.
Іменини: 15 березня, 17 липня.
Імена в історії: Богдан Зиновій Хмельницький  (27 грудня 1595 (6 січня 1596 за новим стилем) — 25 липня (6 Богдан ХмельницькийБогдан Хмельницькийсерпня за новим стилем) 1657, Чигирин) — шляхтич руський, реєстровий козак, військовий писар, з 1648 року — гетьман Війська Запорозького. Організатор повстання проти шляхти в Україні, яке переросло у Національно-визвольну війну українського народу проти Речі Посполитої. Засновник козацької держави на теренах Центральної України — Війська Запорозького, більш відомої як Гетьманщина. Через ненадійність кримських союзників та важку війну з Річчю Посполитою, у 1654 році в Переяславі уклав військовий союз з Московським царством. Наприкінці свого життя намагався переорієнтуватися на союз зі Швецією та Османською Портою, вбачаючи в амбіціях Москви небезпеку козацькому суверенітету.

Богуслав

Слов'янське; від Бог і слав- (слава).
Інші форми імені: БОГУСЬ, БОГУСИК; СЛАВА, СЛАВКО, СЛАВЦЬО, СЛАВИК, СЛАВЧИК.
Іменини: 

Болеслав

Слов'янське; від давньоруського боль (більше) і слав- (слава).
У раннім дитинстві дуже впертий, задає багато турбот батькам, його нервова система нестійка, у школі вчиться неохоче, але проте закінчує її успішно. Зовні схожий на матір. Ранком любить поспати, задиристий і сварливий. Серед Болеславов є водії, інженери, манекенники, масажисти, працівники правоохоронних органів, фрезерувальники, токарі. Шлюб у них, як правило, удалий. Легко піддаються чужому впливу. Швидко сходяться з людьми й також швидко розстаються, ніколи не жалуючи про це. У деяких з них, особливо в "зимових", доля складається важко, вони роблять у житті багато помилок, тому що діють імпульсивно, нерозважно. Уперті, і ця якість також шкодить ім. Часом беруться до роботи, що їм явно не під силу, і не можуть довести його до кінця. Деякі "осінні" Болеславы стають священиками, вони успадкували від матері високу духовність. Не завжди реалізують свої здатності, нерішучість не дає їм робити карєру. Часто живуть разом з родителями. Гарні батьки.
Інші форми імені: СЛАВА, СЛАВКО, СЛАВЦЬО, СЛАВИК, СЛАВЧИК.
Іменини:19 серпня, 19 серпня
Імена в історії: Болесла́в I Хоро́брий (пол. Bolesław I Chrobry; *967 — †17 червня 1025) — польський князь (992—1025) і король 1025.
Болесла́в II Сміли́вий (або Щедрий) (пол. Bolesław II Śmiały) (1042 — 22 березня 1081) — польський князь (1058—1076 рр.) і король (1076—1079 рр.), представник династії П'ястів. 


Борис

Скорочена форма імені Борислав. Останнім часом вживається в документах як самостійне.
Деякі дослідники виводять це ім'я від Богорис – так звали болгарського царя, який хрестився в 864 році і запровадив християнство в Болгарії; монгольське bogori – малий.
Інші форми імені: БОРИСКО, БОРИСОНЬКО, БОРИСОЧКО, БОРИСЬО, БОРИСИК, БОРЯ, БОРЧИК.СЛАВА, СЛАВКО, СЛАВЦЬО, СЛАВИК, СЛАВЧИК.
Іменини: 15 травня, 6 серпня.
Імена в історії:
 Борис і Гліб
Борис і Гліб (? – 1015)  — одні з перших святих канонізованих руською церквою, молодші сини Володимира Святославича. Борис отримав від батька Ростов, Гліб – Муром. Обидва загинули після смерті батька під час боротьби за його спадщину.
 


Борислав
Слов'янське; від бор- (боротися, боротьба) і слав- (слава).
Борислав - відвертий і добрий. Може розлютитися, але легко відходить. Може накричати, але одразу обійняти , поцілувати. Нервова система розбита, хворіють на дерматити на нервовому ґрунті. Покладливий у родині, смачно готує.
Інші форми імені: БОРИСЛАВКО, БОРИСЛАВЧИК, БОРИСЛАВЦЬО, БОРИСКО, БОРИСОНЬКО, БОРИСОЧКО, БОРИСЬО, БОРИСИК, БОРЯ, БОРЧИК.СЛАВА, СЛАВКО, СЛАВЦЬО, СЛАВИК, СЛАВЧИК.
Іменини:

 
Боян

Слов'янське; від тюркського bajan – багатий; у болгарській мові це ім'я здавна пов'язують із дієсловом боя се – боюся.
Іменини: 28 березня
Імена в історії: Боян поет-співець давньої Руci, відомий за згадкою у «Слові о полку Ігоревім», де він згаданий сім разів.Броніслав, Бронислав
Зі старослов'янської мови - "славний у захисті" ("броня" і "слава"). У дитинстві вперті й хитрі, з нестійкою нервовою системою. Дуже схожі на матір і зовні, і характером. У школі задиристі, уперті, можуть робити всі на зло. Дорослі Броніслави набагато спокійніше. Уперті й принципові, вони вчаться добре, успішно закінчують інститути. За професією - інженери, математики, історики, офіціанти, адміністратори, педагоги, льотчики, хірурги. Перебирають наречених і довго не одружуються, тому що занадто люблять себе. У житті їм звичайно везе, вони гнучкі й уміють вести справи. У родині не лідери, предпочитают для власного спокою поступитися цю роль дружині. "Зимові" - складні натури: не дуже говіркі. Обережно вибирають собі друзів. Гарні аналитики, усі продумують заздалегідь. У них непогана інтуїція, вони сміливі. В екстремальних ситуаціях зібрані, завжди коштують за праву справу й часто страждають через це. Займаються плаванням і бігцем, але тільки для здоров`я. Люблять мемуари й пригодницьку літературу. Працьовиті. "Весняні" - з відкритим характером, хитрі, "роблять кар`єру" у гарному змісті слова, відмінні оратори, у них гарний почерк. Деякі Броніслави ледачі, люблять ранком поспати, спокійно реагують на складні ситуації.
Іменини: 18 серпня, 1 вересня, 18 серпня Жіночі імена

Беатриса
 Запозичене; французьке Beatrice від латинського beata – щаслива.
Натура суперечлива: творча, але інфантильна. Жінки із цим ім'ям дуже привабливі, мають великий успіх у чоловіків і вміють прекрасно затягати їх у свої тенета. Усе, що вони роблять, виходить дуже ненав'язливо, жіночно й сексуально.
Але ці "м'які кішечки" з першою ж нагодою випустять свої кігтики. Їхня творчість в основному спрямована на себе: на створення власної зовнішності й затишного оточення. Дуже ревниві. У дитинстві вони ревнують батьків до молодших братів і сестер, замолоду - свою першу любов до усього світу. Заспокоюються, вийшовши заміж.
Інші форми імені: БЕАТА, БЕАТКА, БЕТА.
Імена в історії: Беатриса Барська (*бл.1017—†18 квітня 1076), маркграфиня Тосканська (1053—1076), дочка герцога Лотарингського Фрідріха II і Матільди Швабськоі.
 
Белла
Запозичене; від латинського bella – гарна, вродлива.

Белла зовні схожа на батька, а впертим характером пішла в матір. Вона принципова й розважлива, хоча часто діє імпульсивно. Говірка й товариська, швидко зав'язує нові знайомства. Господарка з неї виходить погана, ранком вона любить поспати, а обід буде готувати тільки у випадку гострої потреби. Вона чутлива й емоційна, чоловіка вибирає довго, але перший шлюб її буває недовговічний. Белла часто бездітна, або в неї тільки один син. Вона нетерпляча, для неї стояти в черзі - гірше каторги. Це тип ділової жінки з гарною практичною кмітливістю. Серед них багато торговельних працівників, педагогів, економістів. Доля їх не панькає, але вони не падають духом і справляються з життєвими негодами. Белли не домагаються великих успіхів і задовольняються малим.

Інші форми імені: БЕЛЛОНЬКА, БЕЛЛОЧКА, БЕЛЛУСЯ, БЕЛА, БЕЛОНЬКА, БЕЛОЧКА, БЕЛКА.


Берта
Запозичене; німецьке Berta; давньоверхньонімецьке Bertha – блискуча.

Це неспокійні, примхливі й хворобливі дівчата. У колі перевесниць люблять верховодити, з великим задоволенням перебувають серед дорослих. Берта - допитлива дівчинка, добре вчиться в школі, любить читати, особливо казки. Дуже схожа на батька й зовні, і внутрішньо. Породжені взимку - з нелегким характером, наполегливі й конфліктні. Вони знають собі ціну й не проти похизуватись. Люблять яскраво одягатися й взагалі бути на очах. Берти влюбливі, але, вийшовши заміж, стають зразковими дружинами. Правда, вони намагаються повністю підкорити собі чоловіка, і в родині частенько виникають сварки. Нерідко виходять заміж за військових. Якщо в Берти з'явиться можливість, вона обов'язково вдасться до допомоги прислуги й усмак покомандує нею. І проте, Берта - добра людина.

Інші форми імені: БЕРТОНЬКА, БЕРТОЧКА, БЕРТУСЯ, БЕТЯ.


Богдана, Богданна
Жіноча форма до імені Богдан.

Богдана - слухняна, добра, покладлива й ненав'язлива дитина. Ні батькам, ні вихователям вона не доставляє турбот. Такою же залишається вона й у шкільні роки, навколо неї завжди багато друзів і подружок.

"Зимові" - із суперечливим характером, уперті й наполегливі. Вони ближче до батька, ніж до матері, та й взагалі Богдана цілком схожа на батька. Породжені взимку - досить активні особи, це тип "студентки-активістки". Вони розважливі: спочатку подумають, а потім зроблять.

"Літні" - м'якше, набагато добріше, їхня доброта нерідко доставляє їм багато неприємностей. Люблять тварин: різних собачок, кішечок, голубів. Вони працьовиті, добре шиють і в'яжуть. Заміж виходять вдало. Важко сходяться з новими людьми й так само нелегко розходяться.

"Весняні" - ранимі й чутливі, піддані респіраторним захворюванням. У них розвинене почуття прекрасного, вони вміють зі смаком одягатися. У будинку в цих жінок завжди охайно й затишно.

Інші форми імені: БОГДАНОНЬКА, БОГДАНОЧКА, БОГДАНКА, БОГДАНЦЯ; ДАНА, ДАНЯ, ДАНОНЬКА, ДАНОЧКА, ДАНКА, ДАНУСЯ, ДАНУСЕНЬКА, ДАНУСЕЧКА, ДАНУСЬКА, ДАНУТА.

 
Божена
Слов'янське; поширене у піденнослов'янських країнах, означає «дана Богом».


Сайт управляється системою uCoz