MENU
Головна » 2012 » Травень » 10 » 8 - 9 травня, Тернопіль. Націоналісти вшанували пам'ять загиблих в Другій Світовій Війні, а комуністи вчинили провокацію. (ВІДЕО)
18:10
8 - 9 травня, Тернопіль. Націоналісти вшанували пам'ять загиблих в Другій Світовій Війні, а комуністи вчинили провокацію. (ВІДЕО)
8 травня 2012 року біля пам'ятника Матері у Старому парку, що у Тернополі, священики УГКЦ та УПЦ КП відправили панахиду за душами загиблих і замордованих тоталітарними режимами Гітлера та Сталіна. У мітингу-реквіємі, який розпочався поминальною відправою, взяли участь голова Тернопільської облради Олексій Кайда, секретар Тернопільської міськради Ігор Турський, заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра, депутати різних рівнів, представники громадськости.

Звертаючись до присутніх, голова Тернопільської обласної ради сказав: "Події Другої світової – чи не найтрагічніші події в історії людства. І винуватцями їх цілком однаково є як нацистська Німеччина, так і большевицький Совєцький Союз. Криваві жнива війни, яку розв'язали Гітлер і Сталін, налічують десятки мільйонів жертв. Обидва диктатори заради примари світового панування нищили народи. Тож, обурює, що деякі політичні сили заради своїх вузькопартійних інтересів намагаються переписати історію, стерти в народній пам'яті навіть слід від кривавих рік, пролитих в Україні комуністичним режимом, а червоні полотнища, під якими діялись ці жахливі злочини проти нації, проти людства – хочуть підняти над нашими головами, нашими домівками, знову намагаються нав'язати нам як державні символи.

Переконаний, що цього зробити їм не вдасться. Бо, як не можна повернути назад історію, так неможливо нинішніх українців – нащадків героїв, загиблих у визвольній боротьбі за Україну із загарбниками різних мастей, примусити забути, відмовитись від подвигу звитяжців. Знаю: сьогоднішня центральна влада у спілці з комуністами та олігархами намагається використати пам'ять про Другу світову війну, щоби відволікти громадян від своєї нинішньої злочинної діяльности, часто бездарної зовнішньої та внутрішньої політики. Та переконаний, що українці мають гарну історичну пам'ять.

Ми добре усвідомлюємо – Гітлер та Сталін створили режими масового вбивства. Тому і їх, і їхніх поплічників у кривавих справах, і нинішніх послідовників людство має розглядати як злочинців. А комуністична партія має отримати свій Нюрнберзький трибунал. Нині ж схилімо голови перед пам'яттю загиблих, вклонімося тим, хто дожив до нинішнього дня, рівняймось на наших героїв".

Учасники мітингу поклали квіти до пам'ятника Матері. Жалобні заходи також відбулися на Микулинецькому кладовищі.

9 травня 2012 року в Тернополі після того як закінчились всі акції з вшанування ветеранів і полеглих, група комуністів, яких привезли в Тернопіль на автобусах з міліцейськими номерами, вчинили провокативне порушення законів і розпоряджень Рад місцевого самоврядування і Конституційного суду (щодо тоталітарних символів і використання державних символів, відповідно). Під час спроби не допустити несанкціоновану акцію представників КПУ в Парку Слави представники МВС заарештували декількох депутатів Тернопільської обласної ради, зокрема керівника Тернопільської "Свободи" Романа Навроцького та заступника голови Тернопільської районної ради Романа Наконечного.

Попри те, що захід комуністів носив несанкціонований характер, представники МВС відмовилися на вимогу депутатів Тернопільської обласної ради припинити антиукраїнський шабаш. Натомість міліціянти брутально накинулися на депутатів від "Свободи", заарештували їх та продовжили посилено охороняти протизаконний українофобський захід.
10 травня 2012 року сесія Тернопільської обласної ради має намір заслухати звіт керівництва Тернопільської міліції та дати оцінку брутальному порушенню Конституції та законів України з боку правоохоронців.

Довідка: 7 травня 2012 року голова Тернопільської обласної ради Олексій Кайда видав розпорядження про заборону використання 9 травня 2012 року символіки СССР, комуністичної та нацистської символіки на території Тернопільської області.

У документі зазначено: "У зв'язку з можливістю розповсюдження 9 травня 2012 року на території Тернопільської області символіки тоталітарної держави, що не існує – СССР, комуністичної та нацистської символіки, що зумовлює порушення положень статей 5 і 20 Конституції України, керуючись частиною сьомою статті 55 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні",

1. Заборонити використання 9 травня 2012 року:

1.1. На території Тернопільської області символіки тоталітарної держави – СССР, комуністичної та нацистської символіки.

1.2. Символіки СССР, комуністичної та нацистської символіки на приміщеннях, будівлях і спорудах державної, комунальної та інших форм власності.

2. Рекомендувати районним, міським, селищним, сільським радам області забезпечити неухильне й повне виконання вимог цього розпорядження на відповідних територіях.

3. Рекомендувати керівникам правоохоронних органів Тернопільської області керуватися 9 травня 2012 року цим розпорядженням.

4. Дане розпорядження опублікувати в засобах масової інформації Тернопільської області та розмістити на офіційному сайті Тернопільської обласної ради.

5. Контроль за виконанням розпорядження доручити заступнику голови Тернопільської обласної ради Боберському О.В."
Фото: ТВі 
    

    
Переглядів: 1828 | Додав: bereh | Теги: Комунізм, Галичина, Друга Світова Війна, свобода, шовінізм, Україна, Тернопіль, ветерани, КПУ | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Сайт управляється системою uCoz