MENU
Головна » 2012 » Квітень » 29 » В честь 155-ти річчя з дня народження Андрія Чайковського в Бережанах відбулись всеукраїнські Чайковські читання.
00:02
В честь 155-ти річчя з дня народження Андрія Чайковського в Бережанах відбулись всеукраїнські Чайковські читання.
Повне видання творів українського письменника Андрія Чайковського видадуть без допомоги держави і меценатів. 

Про це розповів президент Наукової фундації імені Андрія Чайковського професор Богдан Якимович. 

Він приїхав на Всеукраїнські Чайковські читання у райцентр Бережани на Тернопільщині.

"У нас спонсорів н
ема. Насамперед потрібна любов до України і до Чайковського. Великі кошти виплачують хіба що нашому президенту за книжки. А ми виступаємо за українську національну ідею. Уся підготовка проекту відбувається на громадських засадах". 

Раніше фундація видала чотиритомник із епістолярією та мемуарами письменника. Тепер готує до друку восьмитомник. До нього має увійти близько сотні творів Чайковського. 

    

"Якщо цей проект вдасться здійснити, то Чайковський стане третім після Шевченка і Котляревського письменником із повним виданням творів", - зауважив професор.


Як розповіла директор Бережанського музею книги Лілія Зінчук, письменник багато років жив у їхньому місті. 

"У нас є будинок, в якому мешкав Чайковський та пам'ятник письменнику. А в музеї –велика експозиція його творів. Крім прижиттєвих видань, представлені унікальні закордонні книжки, видані у 50-х роках минулого століття". Зазначимо, Андрій Чайковський народився 15 травня 1857 року. Цьогоріч відзначається 155-та річниця з дня його народження.


Джерело: http://gazeta.ua

Переглядів: 1571 | Додав: halyna | Теги: Галичина, Бережани, Андрій Чайковський, Чайковський Андрій Якович | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Сайт управляється системою uCoz