MENU
Головна » 2011 » Серпень » 7 » Відлунали тринадцяті "Дзвони Лемківщини". (ФОТО, ВІДЕО)
21:41
Відлунали тринадцяті "Дзвони Лемківщини". (ФОТО, ВІДЕО)
      Відлунали XIII "Дзвони Лемківщини". Відлунали голосно, зі смаком, масштабно, весело, культурно, етнічно..... 

     "Дзвони Лемківщини" це всеукраїнський, а згодом і міжнародний фестиваль лем­ківської культури. Заснували його лемківські громадські організації. Перший фестиваль (пройшов під назвою «Лемківська ват­ра») і другий фестивалі відбулися 1999 і 2000р.р. у селі Гутисько Бережанського району Тернопільської області. В першому фестивалі брали участь близько 3 тис. осіб, 40 мистецьких колективів і окремі ви­конавці з Галичини та Києва. Наступні Лемківські фестивалі стали проводитись в урочищі «Бичова» неподалік від міста Монастириська й отримали назву "Дзвони Лемківщини". Цього року це вже 13 який проходив 6-7 серпня і сягнув десяти тисяч гостей.

Традиційних два дні святкування пройшли надзвичайно організовано. За містом серед пшеничного поля було організовано (викошено) автостоянку для приватного транспорту, ще одна автостоянка була організована уже біля самого місця проведення заходу. Безпеку руху сотень одиниць автотранспорту забезпечували і пояснювали де й що (культурно і ввічливо) "по-святковому" одягнуті працівники ДАІ. Фестиваль "Дзвони Лемківщини" вразив виставкою народних майстрів і умільців України, лише від різноманіття вишиванок розбігались очі, а ще були вироби з дерева, натільні прикраси, народні керамічні вироби і різний національно патріотичний одяг.

 

 

Надзвичайна подяка всім хто виступав на сцені і радував гостей фестивалю чудовими піснями до самої ночі. Велика подяка ведучим концерту, що вели його на лемківському діалекті, адже нам потрібно повертати ту, живу українську народну мову, а не спотворену правилами граматики які були введені під час 60-ти річної московської окупації України.

 

На відкриття «Дзвонів Лемківщини» завітало керівництво області в особі Валентина Хоптяна та депутатів обласної та міської рад Тернополя, мер файного міста, Сергій Надал, «ВеРховний» державний муж Тарас Стецьків… Останній звернувся до учасників фестивалю з такими словами: «Я маю такий великий гріх…Я вперше на цьому фестивалі. Хоч, я й родом зі Львова і багатьох друзів маю лемків, але я тут вперше. Те, що незважаючи на такі страшні депортації та нищення, є збережена ідентичність, культура, мова слугує добрим прикладом, як треба берегти свою історичну пам'ять, свою Батьківщину».

 


Не зважаючи на те що Опілля не є етнічною територією лемків, але саме в цій частині Галичини знайшли свій прихисток ті лемки, яких висилили з українських етнічних територій москальські і польські комуністи в результаті операції "ВІСЛА".


Перший день "Дзвонів Лемківщини" закінчився феєрверком, після якого продовжився концерт, тільки уже з репертуаром сучасної естрадної музики.

 

Другий день пройшов в такому порядку:
10.00. год. – Божественна Літургія за участю хору церкви Воздвиження Чесного Хреста м. Монастириська Тернопільської області.
12.00. год. – Фестивальна концертна програма.
18.00 год. – Урочисте закриття ХІІІ Всеукраїнського фестивалю лемківської культури «Дзвони Лемківщини».

Само собою, що впродовж двох днів фестивалю гості  могли спробувати скуштувати смачних народних страв.

        
Пропоную добірку відео з фестивалю Дзвони Лемківщини.

Переглядів: 3124 | Додав: bereh | Теги: Україна, Лемківщина, Пряшівщина, закарпаття, Опілля, лемки, Галичина | Рейтинг: 5.0/5
Всього коментарів: 5
13.Січень.2014 Спам
5. Sandy
This is exactly what I was looking for. Thanks for wrtgini!

11.Вересень.2011 Спам
4. gorozhanka..
так...ДАІшники були на висоті...факт

14.Серпень.2011 Спам
3. Галичанин
Я там був, дуже сподобалось. Було десь 10 тис. люду. Хоча то проходило на Тернопільщині, то я думав що будуть лише ті лемки що там живуть (ті яких виселили з сучасної території Польщі під час операції "ВІСЛА"), но були і закарпатські і ще з різних країн

08.Серпень.2011 Спам
2. Берег (bereh)
Я би й сам не повірив, якби не побачив!

08.Серпень.2011 Спам
1. Андрій (ironmaiden)
"забезпечували і пояснювали де й що (культурно і ввічливо) "по-святковому" одягнуті працівники ДАІ."

В це навіть важко повірити))))

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Сайт управляється системою uCoz